Jak automatyka zmienia nasz świat?

Nie da się ukryć, że automaty w większości przypadków to systemy, które są z nami już od lat, ale to nie oznacza, że nie są wcale fascynujące, oraz proste – wręcz przeciwnie, ponieważ niektóre systemy tworzy się już od lat, ale nadal nie są uznane za skończony produkt. Jak więc automatyka zmieniła nasz świat? O tym dowiesz się już za chwilę!

Życie codzienne a automaty

Najprostszym przykładem może być to, jak płacisz za kawę. System używany przez bistro, (lub inne przedsiębiorstwa w których kupujesz kawę) automatycznie sprawdza ważność twojej karty kredytowej i zdolność kredytową w ciągu kilku sekund, podczas gdy klient czeka na zakończenie transakcji. Niektóre transakcje kartą kredytową powodują natychmiastowy przekaz pieniężny, czyli kwotę równą sprzedaży z konta posiadacza karty na konto sprzedawcy – takie automatyczne rozwiązanie jest bardzo wygodne, czyż nie? 

Sklepy spożywcze również są już ,,smart”

W przypadku większości sieci, każda transakcja wyczerpuje zapasy sklepu, więc przed ponownym zamówieniem musisz określić zakupiony przedmiot. Większość nowoczesnych sklepów detalicznych zainstalowała systemy komputerowe w celu przyspieszenia transakcji sprzedaży i automatycznej aktualizacji rekordów zapasów w miarę zmniejszania się zapasów każdego artykułu. Kod kreskowy to symbol identyfikacyjny, który składa się z szeregu szerokich i wąskich pasków dołączonych do każdego produktu, które można zeskanować i zidentyfikować za pomocą czytnika kodów kreskowych.

W kasie czytelnicy mogą szybko zidentyfikować zakupione przedmioty. Gdy sprzedawca zeskanuje symbol za pomocą czytnika laserowego, produkt zostanie poprawnie zidentyfikowany, a jego cena zostanie wpisana do transakcji sprzedaży. Jeśli już mówimy o kodach kreskowych, to warto jest wspomnieć o tym, że coraz częściej pojawiają się automatyczne kasy fiskalne ( na przykład w biedronce) w których możesz szybko i bez problemu zrobić zakupy.

Serwisy online

Wiele serwisów w internecie również jest przykładem automatyzacji – w końcu w dzisiejszych czasach możemy mieć wszystko – od kupna paczki prezerwatyw aż po najlepsze gry w Total Casino, w które możemy zagrać sobie na przerwie. Co ciekawe, niewiele osób tak naprawdę jest w stanie przystanąć ze swojego biegu życia i zauważyć to, że otacza nas powoli świat automatyzacji. Z jednej strony jest to dobre, ponieważ bardzo łatwo jest nam kupić wszystkie potrzebne produkty, chociaż z drugiej musimy wziąć pod uwagę to, że im bardziej będziemy dążyć do automatyzacji wielu procesów, tym bardziej jako ludzie nie będziemy sobie w stanie poradzić w normalnych kontaktach międzyludzkich.

Czy warto jest automatyzować dosłownie wszystko?

Automatyzacja jest naprawdę sporą pomocą dla wielu osób – w końcu dzięki niej możemy osiągnąć o wiele więcej, niż gdybyśmy nie korzystali z komputerów, jednakże jak ze wszystkim – trzeba znaleźć ten ,,złoty środek”. W innym wypadku możemy się obudzić pewnego dnia z tym, że pojawił się gdzieś ,,Skynet” z terminatora, który będzie chciał zniszczyć ludzkość.

5 / 5. Ocen: 1

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.betfan.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl

Zakłady bukmacherskie

Back to top button