Popularne dyscypliny i rozgrywki w ofercie polskich bukmacherów

Rynek bukmacherski w naszym kraju należy do bardzo zróżnicowanych, a jednocześnie najszybciej rozwijających się na świecie. Wkraczając na niego stajemy przed możliwością wyboru jednej z praktycznie wszystkich istniejących dyscyplin, ale i mnóstwa rozgrywek w ich obrębie. Na co zatem postawić, by móc zagwarantować sobie solidne wygrane? Które dyscypliny królują na polskim podwórku i które możemy obstawiać na największej liczbie płaszczyzn? O tym opowiemy w dzisiejszym poradniku.

Popularne dyscypliny i rozgrywki w ofercie polskich bukmacherów
Popularne dyscypliny i rozgrywki w ofercie polskich bukmacherów

Piłka nożna

Najlepszą dyscypliną, którą można  typować w Polsce jest zdecydowanie piłka nożna, która uważana jest za sport narodowy. To od niej legalni bukmacherzy tak właściwie rozpoczynają budowanie swojej oferty na zakłady bukmacherskie. Piłkę nożną można obstawiać na wielu płaszczyznach. Tą podstawową, na której w swoim codziennym życiu skupia się większość typujących, stanowią mecze ligowe. Większość rodzimych typujących decyduje się na obstawianie polskiej Ekstraklasy, choć równie dużym zainteresowaniem cieszą się najpopularniejsze ligi świata – niemiecka, angielska, włoska, francuska czy hiszpańska. Oczywiście na meczach ligowych oferta bukmacherska się nie kończy. Równie dużym – jeśli nie większym – zainteresowaniem cieszą się również turnieje rangi europejskiej – LIga Mistrzów oraz Liga Europy. Rzesze nowych typujących przyciągają również spotkania reprezentacyjne – zarówno te towarzyskie, jak i takie organizowane w ramach większych turniejów. Mecze reprezentacji zawsze wzbudzają olbrzymie emocje – mimo że rozgrywają się dość rzadko, bukmacherzy online bardzo przykładają się do tego, by proponować je na najlepszych warunkach.

Własne typy dnia możemy realizować nie tylko w kontekście tego, jaki wynik padnie w konkretnym spotkaniu. Choć rzeczywiście jest to rynek cieszący się największym zainteresowaniem (1X2) i oferowany jako ten standardowy, typować możemy całe mnóstwo innych. W ramach najpopularniejszych meczów piłki nożnej znaleźć możemy nawet kilkaset różnych rynków, w tym między innymi:

 • wygrana po pierwszej połowie – typujemy w nim to, która z drużyn będzie na prowadzeniu po pierwszej połowie meczu,
 • liczba żółtych kartek / rzutów rożnych / rzutów wolnych / fauli – w tej formule możemy obstawiać praktycznie każdą statystykę. Zazwyczaj odbywa się to na zasadach poniżej/powyżej,
 • czas przy piłce – rynek, w którym wskazujemy to, który z zespołów będzie przy piłce przez najdłuższy czas,
 • strzelec gola,
 • dokładny wynik.

Piłka nożna pod względem rynków bukmacherskich daje nam największą swobodę wyboru. Jest dyscypliną, nad której obstawianiem na pewno powinniśmy się zastanowić.

MMA

O ile piłka nożna jest niedościgniona pod względem popularności, ostatnimi czasy w świecie bukmacherskim prężnie rozpychają się również mieszane sztuki walki – MMA. Wszystko za sprawą wielu organizacji pół-amatorskich i amatorskich (tak zwanych freak-fightowych), z których rozkwitem mamy obecnie do czynienia. MMA zyskało na popularności między innymi za sprawą takich gal, jak:

 • Fame MMA, będące najpopularniejszą organizacją freak-fightową w Polsce (a chwali się, że również i w Europie), zatrudniająca prawdziwe gwiazdy influencer marketingu i showbiznesu,
 • High League, powstałe z inicjatywy Malika Montany, obfitujące w świetne i elektryzujące nazwiska, które budują jego popularność; wykonane w profesjonalnej otoczce, mimo swojego charakteru,
 • Prime MMA, którego inicjatorem jest Kasjusz Życiński, a które dopiero raczkuje na polskiej scenie MMA,
 • MMA VIP, uznawane za najmniej profesjonalne spośród wszystkich innych.

Oczywiście każda z tych walk dodatkowo buduje popularność znacznie większym i profesjonalnym federacjom. UFC jest tą zdecydowanie najpopularniejszą i znajdującą się na czele w rankingach rozpoznawalności i popularności. Obok amerykańskiej federacji prym wiedzie również polskie KSW, które już teraz można nazwać najpopularniejszym w Europie.

ZOBACZ: Betclic sporty wirtualne

E-sport

W polskim świecie zakładów wzajemnych na popularności stale zyskuje również elektroniczny sport. E-sport jest zdecydowanie najszybciej rozwijającym się odłamem klasycznych dyscyplin sportu i czymś, co gromadzi przed sobą nie tylko największe rzesze kibiców, ale i mnóstwo obstawiających.

Jeśli chcemy obstawiać e-sport, już teraz mamy do dyspozycji całe mnóstwo różnych gier stworzonych z myślą o rywalizacji. Mowa tutaj przede wszystkim o:

 • League of Legends, które króluje na arenie e-sportu, a które podchodzi do aspektu rywalizacji w najbardziej profesjonalny sposób. To w jego obrębie możemy obstawiać zdecydowanie najwięcej,
 • Counter Strike: Global Offensive, które do pewnego momentu było najpopularniejszą grą o zapleczu e-sportowym na świecie, w końcu ustępując wspomnianemu LoLowi,
 • Overwatch,
 • Valorant.

Warto wiedzieć: najlepsi bukmacherzy online w Polsce swoją ofertę na e-sport prezentują nie pośród innych dyscyplin sportu, ale w osobnej zakładce swojego serwisu internetowego. Tak robi chociażby STS, tym samym ułatwiając typowanie e-sportu i odnajdywanie gier, które nas interesują.

Bukmacherzy z najszerszą ofertą na rynku

Jeśli chcemy zyskać największą swobodę w obstawianiu, powinniśmy założyć własne konto nie u jednego, a u kilku różnych bukmacherów. Wynika to przede wszystkim z faktu, że każda z firm specjalizuje się w czymś zgoła odmiennym. STS na przykład doskonale radzi sobie z meczami reprezentacji polski oraz większością zagranicznych piłkarskich lig europejskich. Świetnie pokrywa e-sport, ale w przypadku MMA jego oferta może pozostawiać sporo do życzenia. Fortuna jest bukiem z najlepszą ofertą na polską 1. Ligę. Jest też jedynym miejscem, w którym można obstawiać High League (ma tę federację na wyłączność). Betclic zaś współpracuje z Fame MMA na zasadzie ekskluzywności. Jak więc widać, u każdego buka znaleźć można coś innego – i warto tę swobodę maksymalnie wykorzystywać.

Oczywiście na rynku działa na co dzień wielu innych bukmacherów – wybór któregoś z nich powinniśmy więc bazować na własnych planach, wymaganiach i oczekiwaniach względem ich oferty na zakłady bukmacherskie w odniesieniu do naszych preferencji.

5 / 5. Ocen: 55

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.betfan.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl

Zakłady bukmacherskie

Back to top button