Jak zacząć swoją przygodę z zakładami bukmacherskimi?

Jak grać w zakładach bukmacherskich, any wygrywać? Takie pytanie zadaje sobie chyba każda osoba, która rozpoczyna swoją przygodę z zakładami bukmacherskimi – czy to zupełnie nowi gracze, czy też ci stali. Każdy ma najczęściej tylko jeden cel, czyli po prostu zarobek. Celem osiągnięcia tego nie wystarczy, iż będziemy się znali na wybranej sportowej dyscyplinie.

Jak zacząć swoją przygodę z zakładami bukmacherskimi
Jak zacząć swoją przygodę z zakładami bukmacherskimi?

Typowanie spotkań jest procesem, który składa się z różnych czynników. Im więcej i lepiej je opanujemy, tym większe są szanse na odniesienie sukcesu. Poniżej, podpowiemy nieco, jak obstawiać mecze. Przytoczymy także metody, dzięki którym możliwe staje się granie u bukmacherów w taki sposób, aby wygrywać. Jeśli zwróci się uwagę na niżej opisane aspekty, szanse na poprawne typowanie, na pewno się zwiększą.

Wybranie odpowiedniego bukmachera 

Pierwszą kwestią, która może być dla nas pomocna w tym, jak grać w zakładach bukmacherskich, żeby wygrywać będzie odpowiednie wybranie firmy bukmacherskiej, w której każda zainteresowana osoba zdecyduje się na typowanie swoich kuponów. Oczywiście omijamy firmy, które nie mają licencji w Polsce jak Bet365 czy Betsson. Obecnie w naszym kraju, posiadamy 20 legalnie działających bukmacherów. Spośród tej dużej ilości trzeba wybrać taką firmę, która spełnia wszelkie nasze oczekiwania.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod
STS.pl1640 PLN w bonusach!BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetBETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

Na co dokładnie zwrócić uwagę?

Przede wszystkim, na ofertę. To na jej podstawie typerzy u poszczególnych buków, typować mogą własne kupony. Za kompleksowe i odpowiednio dopasowane bukmacherskie oferty uznawane są te, które mają przynajmniej 30-35 sportowych dyscyplin, jak również e-sporty, karty online czy wirtuale. Przy zainteresowaniu najbardziej rozpowszechnionymi dyscyplinami takimi, jak tenis, koszykówka, czy też piłka nożna, różnice nie będą aż tak spore.

Kwestie techniczne 

Czy witryna bukmachera nie będzie się zacinała, czy nie ma sporych błędów, czy jest ona łatwa do obsługiwania oraz przejrzysta. Ma to spore znaczenie podczas późniejszego typowania. Nierzadko ma się wyłącznie parę minut na obstawienie kuponów, które naszym zdaniem mają szanse na powodzenie, a witryna bukmacherska ciągle nas wyrzuca albo nie chce przyjmować zakładów. Każdy przyzna, iż jest to mocno irytujące. 

typowanie meczów superbet
W Superbet obstawianie meczów z bonusem za darmo

Skąd brać takie informacje?

Bukmacherskie fora będą w tym wypadku bardzo przydatne. To właśnie w takich miejscach każdy z zupełnie nowych graczy, ma szansę na zapoznanie się z przydatnymi informacjami od typerów, czyli po prostu z pierwszej ręki. Negatywne czy też pozytywne opinie w temacie wybranej bukmacherskiej firmy, mogą przybliżać nas do podejmowania odpowiedniej decyzji. Warto będzie również nieco szerzej zapoznać się z dostępnymi bonusami, które firmy bukmacherskie oferują nam na stracie, jak również stałym typerom. Istotne w przypadku bonusów będą także warunki związane z obrotem bonusem i minimalne kursy celem wypłaty otrzymanych wcześniej bonusowych środków.

Właściwy rodzaj wybranego kuponu

Dobranie strategii w typowaniu meczów stanowi ważny czynnik w zakresie tego, jak grać w zakładach bukmacherskich, aby móc wygrywać. To, jaki typ kuponu się wybierze podczas typowania wybranego zakładu, zależne jest w dużej mierze od środków, którymi jako gracze dysponujemy. Do wyboru są trzy typy kuponów: Maxikombi, AKO oraz SOLO. Każdy z wymienionych typów posiada wybrane cechy, które są bardzo ważne podczas typowania.

Nowy legalny bukmacher BetcrisBonus
Freebet na start200 PLN
Zakład bez ryzyka50 PLN
Freebet na esport25 PLN
Bonus urodzinowy20 PLN
Cashback co wtorekdo 100 PLN
Kod promocyjnyBETONLINE
Rejestracjawww.Betcris.pl
Aktualna oferta bonusów w Betcris Polska

W zakładach z rodzaju SOLO, jak wskazuje ich nazwa, typujemy wyłącznie pojedynczy zakład. Może to być rezultat w danym meczu, strzelec gola, czy też każda inna z dostępnych kombinacji, które uznamy za te właściwe. Statystycznie podczas typowania kuponu SOLO na rezultat w spotkaniu 1X2, posiadamy 33 procent szans na sukces, co daje niewątpliwie najwyższy odsetek możliwych wygranych. Niemniej jednak, aby na tym typie kuponów wygrywać, trzeba posiadać znacznie większe kwoty.

Najczęściej zdarzenia pojedyncze, które mogą wchodzić, posiadają kursy w przedziale 2.0 do 3.5, co może potroić maksymalnie nasz depozyt. Dlatego, kiedy postawimy 5 zł i wygramy 15 zł, nie będzie to dla nas zbytnio zadowalające. Co innego w wypadku 100 zł – możliwą wygraną, jest wówczas 300 złotych, co każdy odczyta jako sporą sumę.

Zakłady typu AKO, posiadają przynajmniej dwa wydarzenia na kuponie, maksimum do 30, zależnie od firmy bukmacherskiej. W taki zakładach, warto będzie mieć na uwadze, iż typując pomiędzy 2-5 wydarzeń, typerzy posiadają największą ilość szans na to, żeby odnieść upragniony sukces. W przypadku większych ilości zakładów na pojedynczym kuponie mówić można już o tak zwanych taśmach, które mogą niewątpliwie wchodzić, jednak będzie to już swego rodzaju loteria, aniżeli dobrze zaplanowana strategia. I z pewnością żaden zakres wiedzy, nie będzie pomocny w przypadku 15 typów na kuponie. Niespodzianki mogą się zdarzać, a w przypadku tylu wydarzeń nie da się ich unikać. Pomimo tego, prawdopodobne są te 3 albo 4 trafione zakłady, co może nam dać w rezultacie kursy bliskie 6-8, zatem istnieją większe szanse na wyższe profity przy zmniejszonych stawkach.

Znalezienie dyscypliny dla siebie

Każdy z doświadczonych typerów na pewno potwierdzi założenie, iż na ewentualne wygrane liczyć można podczas typowania dyscyplin, na których się po prostu znamy. Chyba każdy posiada swoje ulubione sporty czy też gry, w których czuje się zdecydowanie najlepiej. Warto zatem będzie skorzystać z posiadanej wiedzy, która umożliwi poznanie odpowiedzi na pytanie o to, jak grać w zakładach bukmacherskich, aby wygrywać.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod
STS.pl1640 PLN w bonusach!BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetBETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

Typowanie na pojedynczym kuponie paru wydarzeń z futbolu, hokeja, siatkówki oraz biathlonu, jest raczej skazane na odniesienie porażki. Trudno przecież znać się na wszystkim. Każda z dyscyplin odznacza się własną specyfiką, jak również charakterem, który można poznać dopiero wówczas, kiedy będziemy się nią interesować.

i tak, znając przykładowo najistotniejszych graczy, najlepsze z zespołów, wagę rozgrywek, terminarz oraz ważność wybranych spotkań, można w odpowiedni sposób typować zakłady. Pokładanie nadziei tylko w kursach jest błędem, gdyż najlepsi bukmacherzy w Polsce nie zawsze posiadają właściwe informacje, czy opierają się wyłącznie na statystykach, nie biorąc pod rozwagę ludzkiego czynnika. Czy to kontuzji odniesionej przez najlepszego z zawodników, czy też braku sensownego pomysłu na dany zespół, z którym od paru już spotkań nie udała się wygrana. W przypadku dyscyplin sportowych każda kwestia jest ważna, same liczby nie będą wystarczające.

Bankroll – graj rozsądnie

Określenie własnego budżetu miesięcznego, może być bardzo ważne. Tak zwany bankroll, czyli suma, którą jako gracze jesteśmy w stanie przeznaczyć na poczet typowania bukmacherskich zakładów, musi zostać sztywnie ustalony i nie ma tutaj miejsca na jakiekolwiek odstępstwa. Wówczas zyskujemy przewagę nad firmą bukmacherską, gdyż sami możemy zadecydować w temacie, jaką kwotę przeznaczamy na typowanie. Zwykło się uważać, iż na pojedynczy zakład powinniśmy wnosić 2-3, maksimum 5 procent kwoty miesięcznej z przeznaczeniem na granie. To właśnie odpowiedzialne obstawianie zakładów bukmacherskich, może nas prowadzić do sukcesów, a zatem do tego, jak zagrać, aby wygrać.

5 / 5. Ocen: 5

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.betfan.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl

Zakłady bukmacherskie

Back to top button