Kosmos nową przestrzenią biznesową

Funkcjonowanie naszej cywilizacji opiera się głównie na pomysłowości oraz na wykorzystaniu rozmaitych idei gospodarczych. To ekonomia rządzi naszą egzystencją, czy nam się podoba, czy nie. W końcu wszyscy muszą zarabiać pieniądze, aby móc egzystować i odpoczywać. Dlatego wciąż poszukiwane są nowe rozwiązania biznesowe i szuka się kolejnych przestrzeni do zagospodarowania. Takim polem jak się okazuje, może być kosmos.

Od razu wiele osób uśmiechnie się sceptycznie i stwierdzi, że o wiele więcej problemów jest na ziemi, ażeby interesować się przestrzenią, która nie jest jeszcze dostępna dla wszystkich. Aby odpowiedzieć na ten zarzut, wystarczy podać przykład internetu.

Mało kto kilkanaście lat temu przypuszczał, że aż tak dobrym interesem będzie kasyno online bonus bez depozytu w STS albo sklepy wirtualne, które obecnie wypierają przecież te stacjonarne. Należy się spodziewać, że podobna sytuacja może wystąpić, jeśli chodzi o naszą orbitę, ale także o zagospodarowanie innych planet.

Infrastruktura w kosmosie

Na dobrą sprawę interesy już od dawna są prowadzone na naszej orbicie. Przykładem są, chociażby satelity komunikacyjne, które dostarczają nam telewizję oraz internet. Jednym z największych takich osiągnięć w ostatnim czasie jest naturalnie projekt Elona Muska.

Ten innowator, który jak wiemy nie musi się liczyć z pieniędzmi zainwestował setki satelit, które mają dostarczać internet wszystkim mieszkańcom naszej planety. Ma to być, więc projekt jednocześnie niezwykle nowoczesny, jeśli chodzi o technologie, ale celem jest tutaj również duże udogodnienie dla społeczeństw.

Cel wydaje się szczytny, a jednocześnie będzie przecież przecierać szlaki dla podobnych przedsięwzięć biznesowych. To w końcu stworzenie infrastruktury dla dostawców internetowych, którzy potem będą walczyć o klienta. Tak właśnie tworzy się kolejne przestrzenie ekonomiczne, które mogą być zyskowne i będą ogromnym kołem zamachowym dla całej światowej gospodarki.

Start-upy w kosmosie to musi nasza przyszłość

Oczywiście nie możemy się ograniczać tylko i wyłącznie do telekomunikacji. Upowszechnienie lotów orbitalnych ostatecznie bardzo skomercjalizuje taki transport. W efekcie loty na orbitę lub nawet dalsze nie będą tak kosztowne. Coraz większa ilość przedsiębiorców będzie mogła sobie na to pozwolić, aby na przykład prowadzić badania.

Mówimy tu oczywiście o biologach i chemikach, a także fizykach, którzy pracują dla największych koncernów farmaceutycznych, ale nie tylko. Chodzi przecież o producentów żywności. W ten sposób mogą powstawać całkiem nowe gatunki roślin, a może też zwierząt. W nowych warunkach fizycznych, a takie przecież panują w kosmosie, organizmy mogą się rozmnażać i rosnąć trochę inaczej.

Taka adaptacja może być całkiem nowym etapem w biotechnologii i w różnych gałęziach przemysłu. Taka eksploatacja jest zawsze konieczna. Zresztą jak pokazuje nam historia, zawsze nowe odkrycia geograficzne były bardzo związane z ekonomią. Nie inaczej będzie z przestrzenią kosmiczną.

Fabryka na innej planecie

Takie refleksje oczywiście pozwalają też wracać do już dobrze znanych pomysłów i idei eksploracji planet. Jak wiemy, już mamy pewność, że chociażby na księżycu, także na Marsie i innych planetach lub ich księżycach istnieją bardzo duże zasoby minerałów. Wniosek jest oczywisty. Mogłyby one podlegać wydobyciu. Oczywiście jest to dalsza przyszłość, ale perspektywa gospodarcza jest tu całkiem interesująca, jeżeli powstaną narzędzia i możliwości, aby regularnie przebywać w takich miejscach i prowadzić wydobycie tego, co wartościowe.

0 / 5. Ocen: 0

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.betfan.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl

Zakłady bukmacherskie

Back to top button