Jak obstawiać mecze na żywo? – poradnik dla początkującego

Obstawianie meczy zdecydowanie najczęściej kojarzy się z robieniem tego jeszcze przed ich rozpoczęciem się, a zatem w najszerzej wypromowanym i najczęściej wykorzystywanym formacie przedmeczowym. Tymczasem jednak, gdzieś w jego cieniu, gwałtowne wzrosty popularności zalicza typowanie na żywo. Jak jednak do niego podejść, by zyskać na nim jak najwięcej? Jak osiągnąć w nim jak największą skuteczność? Czy wszyscy polscy bukmacherzy pozwalają na takowe? Odpowiedzi na te, ale i wiele innych pytań postaramy się zamieścić w naszym dzisiejszym poradniku.

jak typować na żywo
Jak obstawiać mecze na żywo? – poradnik dla początkującego

Obstawianie meczów na żywo – praktyczne wskazówki

Nie ma nic prostszego niż obstawianie na żywo – taka opinia krąży po sieci i tak wszystko przedstawiają w większości legalni bukmacherzy. Rzeczywistość jest jednak zgoła odmienna, a obstawianie spotkań w czasie ich trwania potrafi być nie tylko bardziej wymagające, ale i ryzykowne dla osób nie do końca doświadczonych. Poniżej prezentujemy nasze wskazówki, które pozwalają zredukować to ryzyko i obstawiać skuteczniej, bez konieczności rezygnowania z tego wartkiego formatu.

  1. Najpierw analiza – choć spotkania rozgrywane na żywo rządzą się swoimi własnymi prawami i ciężkim jest przeanalizowanie ich na bieżąco, warto przygotować się do ich obstawiania i dokonać analizy przedmeczowej. Pełnoprawnej, szczegółowej i jak najbardziej kompleksowej. Analiza ta pozwoli nastawić się na konkretny przebieg spotkania, ale i wychwycić plany, dążenia i aktualną formę każdego z zespołów. W czasie tego, jak będzie się oglądało darmowe transmisje meczów u bukmacherów pokroju STSeWinner czy Fortuna, będzie można sięgać po tę analizę i na bieżąco ją korygować, zależnie od wydarzeń na boisku. Solidne przygotowanie jest podstawą w obstawianiu LIVE.
  2. Skupienie się na jednej rzeczy – typowanie na żywo jest znacznie bardziej angażujące niż mogłoby się wydawać. Dlatego też powinno się wybrać konkretny mecz, na którym zamierza się skupić i oglądać oraz obstawiać wyłącznie niego. Ludzie często popełniają błąd związany z obstawianiem kilku drużyn jednocześnie. Nie jest to ani skuteczne, ani też w żaden sposób po prostu rozsądne.
  3. Oglądanie meczów – STSeWinnerFortuna i wielu innych polskich bukmacherów coraz chętniej wprowadza do swojej oferty darmowe streamy meczów. Faktem jest, że stanowią one świetną pomoc przy obstawianiu na żywo. Nic nie jest w stanie zastąpić prawdziwej transmisji – ani tekst, ani też oferowane przez operatorów Match Trackery. Rzeczywiste zainteresowanie się meczem i śledzenie go z pewnością poprawi skuteczność typowania.
  4. Słuchanie komentatorów – w czasie oglądania transmisji sportowych z pewnością napotykamy się na komentarze ze strony – no właśnie – komentatorów. Faktem jest, że stanowią oni prawdziwą kopalnię wiedzy, którą możemy wykorzystać przy spontanicznym obstawianiu. Oczywiście, nie wolno im się w całości oddawać – warto jednak brać ich pod uwagę i zwracać uwagę na rzeczy, na które również oni patrzą.
  5. Gotowość na spontaniczne zmiany – jak zauważyli legalni bukmacherzy w Polsce, rodzimi typujący podzielili się na dwie grupy – tych bazujących na przedmeczowych predykcjach oraz tych, którzy są gotowi je zmienić. Chociażby ze względu na inną formę niż ta, której się spodziewali. To właśnie tego typu elastyczność jest czymś wręcz niezbędnym w obstawianiu spotkań w formule na żywo. To w końcu ich plusem jest możliwość zobaczenia formy na żywo, nie przed konkretnym spotkaniem sportowym. Nie trzeba więc jej oszacowywać – wszystkie jest tutaj widoczne gołym okiem.

140 PLN bez ryzyka w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Czy warto typować na żywo?

Nie ulega wątpliwości fakt, że obstawianie spotkań sportowych w czasie ich trwania jest bardziej wymagające od tego jeszcze przed ich rozpoczęciem. Wynika to z dużej dozy spontaniczności, ale i konieczności dołożenia do tego wszystkiego refleksu, spostrzegawczości. nade wszystko jednak typowanie tego typu zmusza nas do szybkiego sięgania po wiedze analityczną. A tę nie każdy posiada. Choć najlepsi bukmacherzy stale starają się pomagać w jej zdobywaniu, wciąż jest to kwestia czysto indywidualna.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Z punktu widzenia doświadczonego typującego, obstawianie LIVE jest opłacalne. Pozwala szybko rozwiązywać własne kupony i postawić nawet kilka razy z rzędu na to samo spotkanie. Początkującym typującym się je jednak odradza. Wymaga ono bowiem mnóstwa umiejętności, a przede wszystkim rozeznania zarówno w świecie bukmacherskim, jak i w konkretnej dyscyplinie i rozgrywkach. To z kolei nabywa się z czasem, często dopiero po długich miesiącach typowania.

Z jednej więc strony zakłady bukmacherskie na żywo są czymś opłacalnym. Jako takie prezentuje je zresztą STSeWinner czy Fortuna. Pozwalają zyskać więcej i robić wszystko szybciej. Dostarczają też mnóstwa emocji. Z drugiej strony z kolei mogą okazać się pułapką. Przyjemną, emocjonującą i budującą doświadczenie, ale bardzo kosztowną. Dlatego też zawsze należy podchodzić do nich rozsądnie. Jeżeli z kolei zamierzamy je obstawiać, niech naszym wyborem padną najlepsi bukmacherzy. Tylko wtedy będzie to miało sens.

5 / 5. Ocen: 4

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.betfan.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl

Zakłady bukmacherskie

Back to top button