Programy lojalnościowe w bukmacherskich serwisach internetowych

W każdej istniejącej na rynku branży liczy się to, by zdobywać nowych klientów, ale też dbać o tych, którzy stale korzystają z danych usług. Nie inaczej jest w przypadku polskich bukmacherów. Choć ci jeszcze jakiś czas temu skupiali się wyłącznie na przyciąganiu do siebie nowych klientów, dziś – ze względu na olbrzymią konkurencję – zaczynają zachęcać stałych obstawiających do pozostania z nimi. Zbyt łatwo jest bowiem zmienić firmę, u której się obstawia (wystarczy na to kilka kliknięć). Jednym ze sposobów, które przy tym obrali jest oferowanie programów lojalnościowych. Ale co one tak właściwie dają, jak działają i w jaki sposób podchodzą do nich polscy bukmacherzy? O tym – w dzisiejszym przeglądzie.

lojalnościowe programy bukmacherów
Programy lojalnościowe w bukmacherskich serwisach internetowych

Co dają programy lojalnościowe i na czym polega udział w nich?

Schemat, na podstawie którego działa zdecydowana większość programów lojalnościowych jest dość ustandaryzowany. W większości z nich za każdy zakład zdobywa się punkty, które finalnie można wymienić na różnego rodzaju nagrody. Punkty otrzymuje się za każde wydane x złotych, a legalni bukmacherzy finalnie proponują za nie mniej lub bardziej atrakcyjne nagrody. Mogą one przybierać różne postaci. Często są to:

  • darmowe zakłady (freebety),
  • nagrody rzeczowe (rzadko),
  • bonusy kursowe (poprawiające kursy na wybrane spotkania sportowe),
  • bilety na wydarzenia sportowe,
  • priorytetowe wypłaty środków,
  • dodatkowe bonusy (w tym te cashback),
  • środki pieniężne.

Oczywiście pula nagród, do których pozyska się dostęp zależy od konkretnego bukmachera. Podobnie jak warunki uczestnictwa.

140 PLN bez ryzyka w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Nie wszyscy legalni bukmacherzy proponują swoje programy lojalnościowe każdemu ze swoich użytkowników. Wielu z nich postanowiło uczynić z nich ekskluzywne „kluby VIP”, do których zaproszenie trzeba otrzymać, a które działają w zgoła odmienny sposób. Dają znacznie więcej niż ich standardowe odpowiedniki, ale przy okazji narzucają spore wymagania (przede wszystkim obrotowe). 

Najlepsi bukmacherzy i ich programy lojalnościowe

Bukmacherzy online w bardzo zróżnicowany sposób podchodzą do oferowanych przez siebie programów lojalnościowych. Wielu z nich oferuje je już od dawna, a niektórzy – dopiero zaimplementowali je w obręb własnych serwisów internetowych. Programy lojalnościowe niegdyś kojarzone były wyłącznie z bukmacherskimi punktami stacjonarnymi. Dziś wkraczają do Internetu, a jako że jest to proces powolny, nie u każdego buka można je znaleźć. Dlatego też jeśli to właśnie ich się oczekuje, jeszcze przed rejestracją warto zwrócić uwagę na to, czy są dostępne.

Fortuna Klub Plus bukmachera Fortuna

Najlepsi bukmacherzy wzorują się na Fortunie jeżeli chodzi o jej program lojalnościowy. Ten cieszy się nie tylko dużym zainteresowaniem, ale i ogromnym zaufaniem. Nie ma się czemu dziwić – bukmacher proponuje go już od wielu lat, w niezmiennej formie.

Fortuna tak właściwie wytyczyła szlak i sama ustaliła to, jak wygląda najbardziej standardowy program lojalnościowy wśród bukmacherów. Jego działanie jest u niej proste – za każde wydane 2 złote na zakład bukmacherski buk przyznaje dokładnie 1 punkt FKP. Za określoną ich ilość można z kolei sięgnąć po wybraną przez siebie nagrodę. Tą może być bonus z katalogu bonusów, podrasowanie kursów na wybrane spotkanie czy też tak zwany freebet (darmowy zakład). Co ważne, co jakiś czas organizowane są różnego rodzaju promocje, w ramach których można wygrać dodatkowe punkty, a tym samym przyspieszyć sobie proces pozyskiwania nagród.

Za samą rejestrację u bukmachera (która jest równoznaczna z udziałem w programie lojalnościowym) otrzymać można aż 2800 punktów, które stanowi równowartość 20 złotych w postaci freebetu.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Warto wiedzieć: Fortuna Klub Plus działa również stacjonarnie, w punktach przyjmowania zakładów. Punkty można zbierać na to samo konto.

LV Punkty bukmachera LVBet

Program lojalnościowy oferowany przez firmę LVBet w dużej mierze przypomina ten proponowany przez Fortunę. On również promuje za jego pośrednictwem każdy dokonywany przez użytkownika zakład. Z tym jednak, że ma zgoła odmienny przelicznik. Za każde wydane 25 złotych przydziela dokładnie 1 LV Punkt. Aby móc wymienić punkty na nagrodę, trzeba uzbierać ich równo 100 (co oznacza konieczność zagrania za 2500 złotych).

Punkty w serwisie internetowym LVBet można wymieniać wyłącznie na środki finansowe. 100 punktów stanowi równowartość 5 złotych. Po zleceniu wymiany środki trafiają na saldo depozytowe. Można je wypłacić, albo też przeznaczyć na dalsze typowanie.

STS bonus bez depozytu
Polski bukmacher STS – bonus bez depozytu na legalny poker online

Poza zakładami istnieją inne formy pozyskiwania punktów. Jedną z popularniejszych jest branie udziału w rankingach typujących, ale i korzystanie z wybranych promocji bukmacherskich.

Strefa VIP bukmachera STS

STS – najpopularniejszy bukmacher na naszym rynku – również wychodzi do swoich klientów z własnym programem lojalnościowym. Z tym jednak, że przygotował go w zgoła odmienny sposób. Nie proponuje go każdemu obstawiającemu, a jedynie wybranej „elicie” – osobom, które wykazują się największą aktywnością w obrębie jego serwisu internetowego. Bukmacher STS tak właściwie nie podaje dokładnych wymagań co do tego, jak zasłużyć sobie na zaproszenie. To właśnie od niego musi wyjść inicjatywa – do jego programu lojalnościowego nie da się zapisać. Operator sam wybiera sobie klientów, z którymi będzie współpracował właśnie w tym zakresie.

Strefa VIP w STS potrafi być niesamowicie opłacalna dla użytkownika, któremu uda się do niej dostać. Gwarantuje mu różnego rodzaju bonusy, a przede wszystkim bilety na najciekawsze wydarzenia sportowe i kulturalne. Dzięki byciu jej członkiem nie musi on się również martwić limitami na zakłady bukmacherskie. Zyska także dostęp do indywidualnego konsultanta, który zapewni mu priorytetową obsługę, ale też będzie w stanie załatwiać mu specjalne oferty oraz wspomniane już wejściówki na mecze.

Choć nie wiadomo, co trzeba zrobić celem zostania zaproszonym do programu STS, najczęściej mówi się tutaj o szeroko pojętej ponadprzeciętnej aktywności w obrębie jego serwisu internetowego, ale też o bardzo wysokim obrocie miesięcznym (przekraczającym kilkadziesiąt tysięcy złotych).

5 / 5. Ocen: 4

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.betfan.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl

Zakłady bukmacherskie

Back to top button