Skuteczne analizy bukmacherskie – jak typować żeby wygrywać?

Aby odnosić sukcesy w obstawianiu, każdy typujący musi jak najlepiej się do niego przygotowywać. W taki sposób, aby podejmować rozsądne decyzje, a przede wszystkim nie bazować na intuicji. Ta może być świetna w przypadku tak zwanych „niedzielnych graczy”. Jeżeli jednak typowanie planuje się bardziej długofalowo, nie warto pozostawiać je przypadkowi. Znacznie lepiej uczynić je świadomym i rozsądnym Aby tak się stało, trzeba dopuścić się analizy. Tak szczegółowej, jak to tylko możliwe i tak skrupulatnej, by była w stanie doprowadzić do sukcesów. Ale jakie są elementy tego typu analizy? Co powinna ona brać pod uwagę? O tym wszystkim – w dzisiejszym poradniku.

najlepsze analizy bukmacherskie
Skuteczne analizy bukmacherskie – jak typować żeby wygrywać?

Kiedy dokonywać analizy bukmacherskiej?

Analiza bukmacherska to coś, co polecają polscy bukmacherzy, ale nie tylko oni. Również obstawiający, którzy posiadają już pewnego rodzaju doświadczenie w zakładach uznają ją za podstawę, a jednocześnie bazę wyjściową właśnie do budowania swojego własnego doświadczenia w zakładach. Analizę powinno się zacząć dokonywać wtedy, gdy ma się zamiar na poważnie zając obstawianiem zakładów bukmacherskich. Oczywistym jest, że tak zwani „niedzielni obstawiający” wolą polegać na intuicji aniżeli poświęcać swój czas na dokonywanie szczegółowej (no i właśnie czasochłonnej) analizy.

Analizy warto więc podejmować się w sytuacji, w których liczy się na jak najlepsze efekty obstawiania i ma się świadomość co do tego, że trzeba najpierw na nie zapracować, a same w sobie nie wezmą się znikąd. Analizy bukmacherskiej nie można dokonać zaledwie raz. Jednokrotna i szczegółowa analiza stworzy co prawda pewną bazę informacji. Ta baza jednak musi być stale uzupełniana. Plusem tego wszystkiego jest fakt, że będzie ona pochłaniała mniej czasu, a przez to będzie też znacznie przyjemniejsza niż na początku.

Nowy legalny bukmacher BetcrisBonus
Freebet na start200 PLN
Zakład bez ryzyka50 PLN
Freebet na esport25 PLN
Bonus urodzinowy20 PLN
Cashback co wtorekdo 100 PLN
Kod promocyjnyBETONLINE
Rejestracjawww.Betcris.pl
Aktualna oferta bonusów w Betcris Polska

Co powinna brać pod uwagę należycie wykonana analiza bukmacherska?

Idealna analiza bukmacherska to taka, która jest skrupulatna, dokładna i kompleksowa. Taka, która bierze pod uwagę wszystko to, co mogłoby mieć wpływ na powodzenie konkretnego zakładu. O czym dokładnie mowa? Poniżej wymieniamy kilka takich rzeczy, na które warto zwracać uwagę w jej trakcie. Posłużymy się przy tym przykładem piłki nożnej, którą wszyscy legalni bukmacherzy w Polsce faworyzują – głównie ze względu na to, że cieszy się ona u nas największą popularnością.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE
  1. Aktualną sytuację w tabeli rozgrywek – w piłce nożnej (ale i wielu innych dyscyplinach sportu) drużyny rywalizują ze sobą o jak najlepsze pozycje w tabeli. Aktualna ich pozycja często odzwierciedla nie tylko ich umiejętności, ale i skuteczność gry w ataku i obronie czy passę (wszystko zależy od tabeli – najlepsi bukmacherzy jak STS czy Betclic to właśnie takie informacje prezentują w udostępnianych przez siebie tabelach). Aktualna tabela poniekąd definiuje też możliwości i aspiracje konkretnych drużyn. Można z niej wyczytać, czy sukcesem dla danego zespołu będzie utrzymywanie się poza strefą spadkową, czy też będzie on walczył o coś więcej w danym sezonie. Liczy się też moment sezonu, w którym rozpoczyna się obstawianie. Optymalnie jest zacząć to w środku sezonu, kiedy to informacji jest dość dużo, ale i spotkań przed drużynami jest w miarę sporo.
  2. Drużyny, jakie wezmą udział w konkretnym meczu – analiza drużyn, które znajdują się w tabeli to również podstawa. Warto prześledzić ich poprzednie sezony i zobaczyć, jak radziły sobie w ich obrębie. Nie należy też zapominać o przeanalizowaniu ich składów w taki sposób, by ocenić ich solidność. Liczy się też określenie ich taktyki, skuteczności, umiejętności gry w defensywie, ale też agresywności w graniu (często agresywne zespoły wygrywają względem tych, które są spokojne). Analizy bukmacherskie powinny też brać pod uwagę średnie posiadanie piłki i ilość sytuacji strzeleckich kreowanych w spotkaniach. To liczy się często bardziej niż rzeczywiste bramki. Drużyny trzeba oczywiście porównywać ze sobą, gdy tylko dojdzie do ich starcia (które de facto się obstawia).
  3. Zawodników, którzy wchodzą w skład tych drużyn – analiza najsilniejszych i najsłabszych ogniw każdej drużyny (zawodników, którzy radzą sobie najlepiej i najgorzej) pozwoli ocenić realne szanse na wystąpienie wielu rynków bukmacherskich. Najlepsi bukmacherzy pozwalają nawet obstawiać specjalne rynki ściśle związane z konkretnymi zawodnikami (na przykład to, ile bramek w danym spotkaniu strzeli Robert Lewandowski). Wiedza na temat zawodników pozwoli porównywać graczy grających na tych samych pozycjach. Jeżeli na przykład jeden skrzydłowy jest szybszy od drugiego, można się spodziewać, że będzie też częściej dośrodkowywał.
  4. Statystyki historyczne – wiele na temat danej drużyny, zawodnika oraz rozgrywek mogą powiedzieć statystyki, które często publikują sami legalni bukmacherzy. Można się z nich dowiedzieć między innymi tego, jak progresowały (i czy to robiły) dane drużyny w kolejnych sezonach oraz jakie wcześniej były ich cele oraz aspiracje. Statystyki potrafią też wiele powiedzieć na temat aktualnej formy konkretnych drużyn. Jeżeli pędzą na serii zwycięstw, można śmiało powiedzieć, że będą grały znacznie lepiej.
  5. Doniesienia spoza boiska – rozgrywki toczą się na boisku, ale i poza nim. Warto zwracać uwagę na doniesienia ściśle związane z tym, co się obstawia. Kontuzja kluczowego zawodnika może się okazać bardzo dotkliwa dla konkretnej drużyny, a często jest w stanie całkowicie zmienić przebieg konkretnego meczu. Podobnie zresztą jak zmiana miejsca rozgrywania spotkania i wszystko to, o czym często informują portale tematyczne. Warto śledzić je na bieżąco i brać je pod uwagę przy dokonywaniu analizy. 

140 PLN bez ryzyka w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Skuteczne analizy bukmacherskie to nie mit

Warto mieć świadomość co do tego, że w analizie najważniejsze, ale i najtrudniejsze są pierwsze kroki, w trakcie których nie posiada się zbyt wielkiej ilości informacji na temat konkretnych rozgrywek i drużyn, które biorą w nich udział. Trzeba wtedy stworzyć swoistą bazę, która będzie solidna, skrupulatnie wykonana i po prostu rzetelna. Późniejsza analiza bieżąca będzie wymagała zaledwie aktualizowania swoich już posiadanych informacji o nowe, pochodzące ze świeżo stoczonych meczów i wydarzeń pozameczowych.

Jeżeli jednak nie czujemy się na siłach żeby analizować wydarzenia sportowe przed obstawianiem ich u bukmachera, to może jednak warto zasięgnąć opinii innych typerów? Oczywiście z wiarygodnego źródła, które specjalizuje się w tym od wielu lat, rzecz jasna bezpłatnie. Jednym z takich miejsc jest popularne forum bukmacherskie BetOnline, to właśnie tam zawodowi typerzy publikują swoje typy, analizy i kupony za darmo. Wymieniają się swoimi uwaga na czacie bukmacherskim, a to już prosta droga do wypracowania sobie poglądu, opinii na temat przyszłych zakładów na własnym kuponie.

5 / 5. Ocen: 3

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.betfan.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl

Zakłady bukmacherskie

Back to top button