Jak rozpoznać wartościowy bonus bukmacherski?

Bonusy bukmacherskie stanowią nieodzowną część tego, co oferują polscy bukmacherzy obstawiającym z naszego kraju. Jako że stanowią one ich podstawową metodę na promowanie swoich usług i zachęcanie ich do rejestracji, są czymś, czym od zawsze starają się przebić i wyróżnić na tle konkurencji. Typujący często zwracają uwagę na to, ile są w stanie pozyskać za ich pośrednictwem i zazwyczaj wybierają tego bukmachera, który da im więcej. Tymczasem jednak na atrakcyjność konkretnej promocji bukmacherskiej składa się wiele czynników. To właśnie je opiszemy w dzisiejszym wpisie.

gdzie najlepsze bonusy bukmacherskie
Jak rozpoznać wartościowy bonus bukmacherski?

Rodzaje bonusów bukmacherskich dostępnych na rynku

Z uwagi na stałą konkurencję na polu bonusów bukmacherskich, najlepsi bukmacherzy w Polsce stworzyli wiele ich rodzajów. W ten sposób chcieli urozmaicić swoją ofertę promocyjną, a tym samym przekonać do siebie typujących. Jakie rodzaje bonusów aktualnie możemy spotkać w ich serwisach internetowych?

Tym najbardziej podstawowym jest bonus powitalny, który powstał z myślą o nowych graczach i wyłącznie do nich jest skierowany. Daje on najwięcej, gdyż to on ma przekonać nowych typujących do rejestracji. Podzielić go można na trzy podstawowe typy:

  • bonus od pierwszej wpłaty, który jest uzależniony właśnie od pierwszego depozytu. Zazwyczaj bukmacherzy online oferują go w kwocie jego równowartości (do pewnego limitu). Jest to zarazem najbardziej wymagający bonus;
  • fereebet – bardzo mało wymagający bonus, ale jednocześnie najmniejszy pod względem wartości. Przyznaje nam darmowe środki i wymaga zwykle zaledwie jednokrotnego obrotu;
  • bezpieczny bonus, który zabezpiecza nasz pierwszy kupon. Jeśli będzie on przegrany, bukmacher zwróci nam stawkę za niego na nasze konto bonusowe.
  • bez depozytu – taka forma promocyjna jest oczywiście najbardziej atrakcyjna dla nowych graczy, gdyż nie potrzebują wpłacać swoich pieniędzy na start. Bonus bez depozytu w STS to chyba najbardziej znana promocja wśród firm bukmacherskich, niestety tylko kilka z nich zdecydowało się na taką formę promocyjną.

140 PLN bez ryzyka w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Oczywiście bonusy powitalne to nie wszystko, co w obrębie swojej oferty promocyjnej przygotowali legalni bukmacherzy. Zdecydowana większość z nich zaczęła dostrzegać to, jak łatwo jest zmienić podmiot, u którego się gra. Z uwagi na to coraz więcej z nich oferuje również programy lojalnościowe, które nagradzają obstawiających czy to za każdy zakład, czy też za każdy depozyt. Zazwyczaj zbiera się w nich punkty, które później można zamienić na nagrody.

W omawianiu bonusów nie należy też zapominać o promocjach okazjonalnych, organizowanych między innymi z okazji większych turniejów sportowych. Dostępne są one zarówno dla nowych, jak i stałych i regularnie typujących użytkowników.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Co wpływa na atrakcyjność konkretnego bonusu bukmacherskiego?

Początkujący typujący, jak już zostało wspomniane wcześniej, zazwyczaj patrzą na bonusy bukmacherskie w jeden sposób. Uważają je za okazję na pozyskanie dodatkowych środków na obstawianie. Nie jest to błędne podejście, jednak na pewno takie wymagające doprecyzowania. Zwłaszcza jeśli to właśnie bonusy traktuje się jako coś priorytetowego i coś, na podstawie czego porównuje się kolejnych operatorów. Co zatem wpływa na to, czy bonus jest opłacalny czy nie? Co czyni go atrakcyjnym? Poniżej prezentujemy te rzeczy, po których można rozpoznać ten rzeczywiście wart uwagi.

  • Odpowiednio duża wartość – bonus musi być wart skorzystania z niego. Żaden typujący nie skusi się na zbyt małe środki – zwłaszcza na tak konkurencyjnym rynku, na którym wszyscy legalni bukmacherzy walczą o swoich klientów (a nie na odwrót);
STS bonus bez depozytu
Polski bukmacher STS – bonus bez depozytu na legalny poker online
  • Niskie wymagania obrotowe – każdy bonus poza freebetem narzuca pewne wymagania związane z jego obrotem (kilkukrotnym wydaniem pozyskanych za jego pośrednictwem środków na zakłady bukmacherskie). Im mniejszy jest to obrót, tym lepiej dla typującego. Ważne są także dodatkowe warunki obrotu – rodzaj kuponów, na których można go dokonywać oraz minimalny kurs;
  • Odpowiednio dużo czasu na obrót – każdy bonus bukmacherski trzeba obrócić w ściśle określonym czasie. Zasada tutaj jest prosta – im jest on dłuższy, tym lepiej dla nas. Dłuższy czas to bowiem mniejsza presja wydawania środków bonusowych. To z kolei wpływa na to, jak dokładne typy bukmacherskie się tworzy i jak bardzo można się do tego przyłożyć;
  • Wymagania co do weryfikacji – wielu bukmacherów ze swoich bonusów pozwala skorzystać wyłącznie użytkownikom z w pełni zweryfikowanym kontem. Jeżeli więc nie chcemy od razu dokonywać weryfikacji, powinniśmy zwrócić na to uwagę. Atrakcyjniejszym można nazwać bonus, który jej nie wymaga.
  • Sposób otrzymania – większość bukmacherów, jak STS czy eWinner, daje dostęp do bonusowych środków natychmiast, później wymagając ich obrotu. U niektórych, w tym u buka Fortuna, wygląda to odwrotnie. Najpierw więc spełnia się wymagania, a potem środki trafiają na konto (z tym, że w tym przypadku od razu jest to konto główne).

Warto mieć na uwadze fakt, że promocje bukmacherskie to absolutnie nie wszystko. Cóż bowiem z tego, że dokonamy rejestracji u bukmachera dającego mnóstwo środków na start, skoro jego oferta nie będzie odpowiednia względem naszych indywidualnych potrzeb? Właśnie dlatego na samym początku warto nadawać priorytet innym, ważniejszym sprawom, bonusy bukmacherskie traktując jako wartościowy dodatek. Im bardziej wartościowy, tym lepszy, oczywiście.

5 / 5. Ocen: 3

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.betfan.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl

Zakłady bukmacherskie

Back to top button