Zakłady akumulowane (AKO) – takie obstawianie jest opłacalne?

W firmach bukmacherskich masz duże pole do manewru. Nie tylko jeśli chodzi o to, jakie dyscypliny są do wyboru. Możesz obstawiać przeróżne sporty i zdecydować się na rozmaite kupony. Co konkretnie jest do dyspozycji Klientów? Są to m.in. kupony AKO (inaczej nazywane „akumulowanymi”). Jakie są najważniejsze plusy i minusy wynikające z ich obstawiania?

obstawianie akumulatorów
Zakłady akumulowane (AKO) – takie obstawianie jest opłacalne?

Jakie kupony można posyłać w podmiotach bukmacherskich?

Jest wiele opcji, a to może wyłącznie cieszyć. Im większa skala, tym lepiej dla każdego zainteresowanego zakładami bukmacherskimi. Z czego to jednak wynika w praktyce? Możesz zdecydować się na rozmaite opcje. Dzięki temu łatwiej jest znaleźć taki model, który będzie Ci najbardziej odpowiadał pod wieloma względami. M.in. firmy bukmacherskie oferują możliwość obstawiania singli. Jest to nic innego, jak kupon stworzony tylko i wyłącznie z jednego wydarzenia. Przez wielu ekspertów jest to najbardziej polecany sposób na obstawianie w tego typu podmiotach. Możesz także grać kupony akumulowane. Zaraz zajmiemy się nimi od A do Z.

Już teraz możemy jednak wspomnieć, że są to kupony bardziej rozbudowane od singli. Składają się one bowiem minimum z dwóch wydarzeń. Maksymalna liczba? To już zależy od kilku kwestii. Warto zaznaczyć, że firmy bukmacherskie mają oddzielne polityki odnośnie m.in. wygranych. Chodzi zatem o to, by ewentualna kwota nie była wyższa niż ta, która jest podana w regulaminie danej firmy z tej branży. Ogólnie jednak możesz obstawiać kilka, kilkanaście, czy nawet kilkadziesiąt wydarzeń na kuponach. Bardziej zaawansowani gracze mają do wyboru także kupony systemowe. Nie są one polecane dla początkujących. Jeśli dopiero startujesz, to ten aspekt może być dla Ciebie zbyt skomplikowany. Warto wspomnieć, że można grać np. na jednym kuponie tak zwane „pewniaki” i pozostałe zakłady. Stosowane są rozmaite rozpiski.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod
STS.pl29 PLN bez depozytuBETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetBETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

Załóżmy, że chcesz obstawić system 3 z 6 (z dwoma pewniakami). W takim położeniu te dwa wydarzenia koniecznie muszą wejść. Jeśli chodzi o inne typy, to jest dopuszczalny pewien margines błędu. Jest on oczywiście zależny od danego systemu. Oczywiście, najlepiej byłoby trafić wszystkie wydarzenia. Wówczas wygrana będzie najbardziej okazała. Jeśli np. trafisz oba pewniaki, a poza tym przydarzą Ci się dwa pudła, to stan konta powiększy się, chociaż oczywiście suma nie będzie w 100% dla Ciebie satysfakcjonująca.

Dlaczego warto obstawiać kupony akumulowane?

Od razu należy zaznaczyć, że nie chodzi tutaj o wszystkie rodzaje kuponów akumulowanych. Jak już wiesz z poprzedniej części dzisiejszego artykułu, w firmach bukmacherskich jak STS online czy eFortuna możesz obstawiać rozmaite opcje. Kupony akumulowane to temat bardzo rozległy. Najlepiej decydować się (jak zależy Ci na regularnych zyskach) na dwa wydarzenia. Im więcej takich typów, tym dla Ciebie gorzej. W końcu maleje prawdopodobieństwo uzyskania wygranej. Jeśli będziesz typował duble, to Twoje wyniki finansowe powinny być zaś zadowalające. Generalnie jest to dobra opcja, która pozwala uzyskiwać sensowne wygrane. W tym wypadku są one obliczane poprzez pomnożenie stawki, jednego kursu i drugiego kursu (poza tym jest oczywiście odejmowany podatek).

typowanie meczów superbet
W Superbet obstawianie meczów z bonusem za darmo

Dodatkowo wybranie tylko dwóch wydarzeń z oferty nie powinno być dla Ciebie zbyt problematyczne. Aktualnie legalne firmy bukmacherskie, a nie jak Betsafe czy Betsson gwarantują bardzo wiele wariantów. Możesz typować rozmaite sporty (nie tylko te, które są na co dzień zdecydowanie najbardziej popularne). Masz okazję obstawiać także dyscypliny niszowe. Ponadto przeanalizowanie (od deski do deski) tych dwóch wydarzeń nie powinno być zbytnio czasochłonne. Dzięki temu będziesz mógł rzetelnie ocenić szansę np. konkretnego klubu na wygraną ze swoimi najbliższymi rywalami.

Kupony akumulowane – poznaj najistotniejsze wady

Najbardziej poleca się typować single. Wówczas prawdopodobieństwo wygranej jest największe (oczywiście zakładając najczęściej wybierane kursy ze standardowego przedziału, a nie np. 10.00, 12.00 itd.). Załóżmy, że typujesz na gospodarzy. Zarówno na nich, jak i na gości masz kursy po 1,80. Wówczas bukmacher ocenia szanse obu stron dokładnie na 50%. Takie jest prawdopodobieństwo wygrania zakładu w przypadku obstawienia singla. Jeśli dołożysz do tego jakiekolwiek inne wydarzenie, np. mające kurs 1,50, to wtedy prawdopodobieństwo wygranej automatycznie spadnie. Będzie ono niższe od 50%. Czyli teoretycznie będą większe szanse na przegranie kuponu (niż na triumf). Dlatego należy bardzo uważnie pochodzić do obstawiania kuponów akumulowanych. Szczególnie groźne dla naszego budżetu są najbardziej rozbudowane opcje.

Fuksiarz Polski bukmacher onlineBonus
Cashback bez limitu500 PLN
Zakład bez ryzyka500 PLN bez obrotu
Mega Kursy BoostTAK
Early-PayoutTAK
Rejestracjawww.Fuksiarz.pl
Nowa oferta bonusów Polskiego bukmachera Fuksiarz

Zastanawiałeś się nieraz, dlaczego nie możesz grać taśm? Z kilku powodów. Warto na początku wyjaśnić, że są to zakłady składające się z kilkunastu albo nawet kilkudziesięciu rozmaitych wydarzeń. Przed momentem dowiedziałeś się, jak spadają Twoje szanse na wygraną przy dublach. Jeśli ktoś postawi mocno rozbudowaną taśmę, to aż prosi się o przegraną. Pamiętaj, że każdy dodatkowy typ na kuponie to „woda na młyn” bukmachera. Oczywiście, ewentualne wygrane na samym początku robią bardzo duże wrażenie. Kłopot polega jednak na tym, że taśmy naprawdę bardzo rzadko wchodzą…

5 / 5. Ocen: 2

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.betfan.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl

Zakłady bukmacherskie

Back to top button