Jak typować walki w KSW? Gdzie obstawiać MMA?

Ostatnio KSW i MMA to sport naprawdę bardzo popularny w naszym kraju. M.in. dzięki sukcesom Jana Błachowicza, który podbija UFC. Nie da się ukryć, że KSW i MMA zyskuje na popularności także dzięki… walkom celebrytów. Chcesz typować ten sport? Jak najbardziej masz taką możliwość! Zanim jednak przystąpisz do przeglądania oferty sprawdź, co warto dokładnie przeanalizować.

jak typować zakłady ksw mma
Jak typować walki w KSW? Gdzie obstawiać MMA?

Oferta bukmacherów na KSW jest urozmaicona

Jeszcze kilkanaście lat temu raczej mało kto przypuszczał, że ten sport stanie się tak popularny. Wydaje nam się, że nawet włodarze KSW nie byli aż tak dużymi optymistami. Pierwsze gale były przeprowadzane w kameralnych warunkach. Tak naprawdę mało kto o nich wiedział. Przede wszystkim byli to ludzie ze środowiska. Dzisiaj KSW to uznana marka. Nie tylko w Polsce, ale tak naprawdę w całej Europie… Nic zatem dziwnego, że zawody tego typu są do obstawiania w firmach bukmacherskich. Do tego dochodzą nowe organizacje jak Fame MMA, High League.

Zakładów naprawdę u bukmacherów nie brakuje, a to nie wszystko, gdyż część z nich oferuje nawet specjalne bonusy bukmacherskie na galę KSW MMA. Na jakie zakłady się zatem zdecydować? Do dyspozycji zainteresowanych tym tematem typerów są chociażby zakłady na triumfatora danej walki. Warto wiedzieć, że w klatce walczy się jeden na jednego. Biją się nie tylko faceci, ale także kobiety (chociaż oczywiście walk pań jest o wiele mniej). Co jeszcze można typować? Nie tylko zawodnika, który wygra dany pojedynek. Możesz również postarać się przewidzieć, jak zakończy się konkretne starcie. Pamiętaj, że sposobów jest kilka. Może to być np. nokaut. Jeśli zaś walka będzie trwała cały dystans, to wtedy potrzebna jest pomoc sędziów punktowych. Muszą oni bowiem zdecydować, który zawodnik wyjdzie z klatki jako triumfator.

140 PLN bez ryzyka w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Jakie jeszcze zakłady są do obstawiania? Oferta na KSW jest wyjątkowo urozmaicona. Można zatem np. postawić, czy walka zakończy się w pierwszej, drugiej, trzeciej itd. rundzie. Uważasz, że konkretne starcie potrwa bardzo krótko? W takim razie możesz zagrać, że pojedynek zakończy się jeszcze przed upływem pierwszej minuty. Ryzyko jest spore, ale kursy na tego typu wydarzenia są naprawdę bardzo wysokie.

Jak ocenić formę danego zawodnika?

Typowanie KSW nie jest łatwe. Podobnie, jak innych sportów walki. Choćby z tego względu, że fighterzy rywalizują tak naprawdę tylko jeden raz na kilka miesięcy. Rzadko kiedy dzieje się, żeby zawodnicy walczyli ze znacznie większą częstotliwością. Najlepsi rywalizują maksymalnie cztery razy w ciągu jednego roku kalendarzowego. To średnio daje jedną walkę na kilka miesięcy. Jak zatem można ocenić dyspozycję konkretnego zawodnika? Przede wszystkim trzeba przeanalizować jego poprzednie pojedynki. Warto szczególnie skoncentrować się na starciach z rywalami o podobnych umiejętnościach (w porównaniu do najbliższego przeciwnika). Bierz pod uwagę nie tylko same kwalifikacje, ale także gabaryty. Niektórzy mają bowiem kłopoty np. z dużo wyższymi od siebie fighterami itp.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
efortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE

Tak samo przeanalizuj starcia rywala. Musisz dokładnie sprawdzić, czy fighterzy bez przeszkód odbyli przygotowania. Obecnie jest coraz więcej serwisów branżowych. Można zatem w wielu miejscach znaleźć cenne informacje, które bardzo ułatwiają typowanie. Warto na żywo oglądać ceremonię ważenia. Odpowiednia sylwetka, brak kłopotów ze zrobieniem wagi itp. mają spore znaczenie. Jeśli zaś ktoś musiał mocno zbijać kilogramy (by zmieścić się w ustalonym limicie), to na pewno będzie to miało wpływ na jego formę. Wszak to trudna walka (jeszcze przed właściwym starciem w oktagonie) z samym sobą. Te wszystkie czynniki oddziałują zaś na ostateczny rezultat.

Jakie walki w KSW szybko się kończą?

Wspominaliśmy o tym, że w firmach bukmacherskich możesz postawić rozmaite typy na KSW. Jednym z wariantów jest granie na nokauty… W których walkach zdecydować się na takie właśnie rozwiązanie? Bardzo szybkich rozstrzygnięć nie brakuje m.in. w kategorii ciężkiej. Tam każdy cios naprawdę sporo „waży”. Jeśli uderzenie dojdzie do szczęki rywala i trafi w czuły punkt, to jest praktycznie już po walce. Jeśli zatem chcesz grać tego typu zakłady sportowe, to polecalibyśmy szukać ciekawych opcji właśnie w królewskiej kategorii.

Betfan kod promocyjny
Kod promocyjny w Betfan na zakład bez ryzyka

Kiedy jeszcze nie brakuje nokautów? Jeśli dysproporcje pomiędzy poszczególnymi zawodnikami są spore, to wtedy walka także może zakończyć się stosunkowo szybko. Pamiętaj, by sprawdzić obu fighterów pod tym konkretnym względem. Są bowiem zawodnicy, którzy posiadają spore umiejętności, ale nie mają nokautującego ciosu. Musisz to zatem sprawdzić przed postawieniem kuponu.

Kiedy jest potrzebna pomoc sędziów punktowych?

Nie ma przeszkód, by postawić, że dana walka zakończy się na punkty… Kiedy nie brakuje zaś takich właśnie rozstrzygnięć? Zawodnicy prezentują podobne umiejętności? Jeden i drugi bardzo dobrze spisują się w defensywie? Sprawdziłeś statystyki i przeważnie wszystkie ich walki kończyły się właśnie na punkty? W takiej sytuacji jest to rzeczywiście najbardziej prawdopodobne rozstrzygnięcie. Statystycznie więcej werdyktów sędziowskich jest w przypadku walk kobiet. Dlaczego? Panie dysponują mniejszą siłą ciosu. Kobietom trudniej jest zatem znokautować swoje przeciwniczki (to oczywiście nie oznacza, że tak się w ogóle nie dzieje).

5 / 5. Ocen: 8

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.betfan.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl

Zakłady bukmacherskie

Back to top button